V sedle bicykla

Najvyšší cyklo bod na Slovensku

(dĺžka 13,6 km, priemerné stúpanie 8,4%)

Čo takto oživiť deň na Horehroní adrenalínovým zážitkom? Pomôžu vám určite v Pohostinstve pod Úbočou, kde sa okrem skvelého jedla a pitia dostanete aj k požičaniu e-bajkov. Po okolí je hneď niekoľko zaujímavých tipov na takýto druh cykloturistiky. Extrémisti, ktorí túžia po jedinečných vysokohorských výhľadoch sa môžu vybrať po ceste priamo na vrchol majestátnej Kráľovej hole, ktorá je zároveň tým najvyššie sprístupneným cyklistickým bodom na Slovensku. Prekonáte až 1066 výškových metrov, no veríme, že na e-bajku ich zvládne úplne každý. Pôjdete cestou priamo zo Šumiaca, od Predného sedla vedie na vrchol staršia asfaltová cesta. Zostup dole s nádhernými okolitými scenériami ostane určite ešte dlho vo vašich spomienkach.  

 

Zo Zbojskej na sedlo Burda

Po Zbojníckom kraji sa môžete vydať na vlastnom bicykli, no k dispozícii je i požičovňa e-bajkov. (rezervácia na tel.čísle 0910 418 788) Nespevnenou cestou sa dostanete až do sedla na Burda, kde sa môžete občerstviť na horskej chate. (dĺžka 9,6 km, čas 1,05 hod) Pokračovať môžete ďalej po cyklomagistrále popri rezervácii Malá stožka nad Závadkou nad Hronom.

Povesťami opradený Muránsky Hrad!

(prevýšenie 900m, dĺžka 35 km)

Vystúpte v Červenej skale a bicyklom sa odvezte do prekrásnej prírody Muránskej planiny. Nudiť sa tu určite nebudete. Zažiť môžete skvelú cyklistiku za prekrásnymi výhľadmi Muránskeho Hradu. Je to tretí najvyššie položený hrad na Slovensku a ponúka skutočne zážitkovú cyklistiku. Bicykel si môžete pohodlne uzamknúť pri chate Zámok, ktorá stojí v blízkosti hradu. Pokiaľ sa vyberiete na hrad cez oblasť Biele vody pribaľte si zo sebou mrkvu alebo piškóty pre kolóniu hladných sysľov, na Veľkej lúke môžete zasa obdivovať prekrásne voľne sa pasúce stáda koní.

 

Cyklookruh Šumiac – Vaľkovňa - Zlatno - Šumiac

Ak preferujete nenáročnú oddychovú cyklistiku, Šumiac pre vás ponúka jednu skvelú alternatívu po okolitom chotári s množstvom prekrásnych výhľadov. Skúsiť môžete okruh zo Šumiaca do Vaľkovne a cez muránsku planinu okolo Ginduri a Čistého grúňu až do Zlatna. Po tejto ceste nezabudnite sledovať prekrásne drevené stodoly, roztrúsené pozostatky gazdovstiev pôvodného obyvateľstva. Viac o tomto cyklovýlete ako i GPS súradnice nájdete TU.