Gastrozážitky

Gastrozážitky

 

1. Gastronomický zážitok v Penzióne u Hanky  

(zastávka Telgárt Penzión)

Príjemná hudba, vôňa byliniek, pohodlné sedenie a za oknom hmýriace sa vtáčiky na kŕmidle. Útulný Penzión u Hanky, neďaleko stanice Horehronského expresu Telgárt Penzión ťa ohúri atmosférou spomalenia a pokoja. Okrem ubytovacích služieb si v penzióne môžeš zarezervovať skutočný gastronomický zážitok. Čakať na teba bude výnimočné trojchodové menu, ktoré je nadčasovým spojením lokálnych surovín, vlastných dopestovaných byliniek a citu pre detail. V každom jedle budeš môcť pocítiť lásku k remeslu tých, ktorí ho pre teba pripravili. Nasýtia ťa pestré chute a očiam zaihrá vyšperkované servírovanie. Tento zážitok si môžeš zarezervovať 24 hodín vopred na telefónnom čísle: 0903 771 662. Nezabudni pri objednávke nahlásiť prípadné alergény a vychutnať si tak všetky jedlá bez obmedzení.   
 
Vzdialenosť zo stanice Telgárt Penzión: 428 m

 

2. Margarétkovo  

(zastávka Červená Skala)

Ak sa budeš túlať uličkami obce Šumiac, určite v centre neprehliadneš utešený obchodík rodiny Margetovcov. Margarétkovo je kúsok malej zdravej krajiny naplnený zdravými potravinami a dobrotami, ktoré ťa zasýtia pred turistikou na Kráľovu hoľu či iných miest, na ktoré sa zo Šumiaca vydáš. V útulnom kútiku Margarétkova si môžeš posedieť, vychutnať si dúšky prémiovej kávy, bylinkový čaj alebo si osladiť chvíľu horehronskými koláčmi. Pookreješ pri úprimných úsmevoch majiteľov a môžeš si so sebou odniesť aj jedinečný suvenír z dielne Dominiky Margetovej, ktorá tvorí magnetky, odznaky, pohľadnice aj šperky či tričká inšpirované horehronskými a šumiackymi tradíciami a prírodným bohatstvom.   
 
Vzdialenosť a trasa zo stanice Červená Skala: Doplnková doprava Červená Skala – Šumiac 

 

3. Koliba pod kráľovou hoľou  

(zastávka Telgárt Penzión)

Drevená zrubová stavba reštaurácie Koliba pod Kráľovou hoľou a dekorácie ako sú staré komody, valaské riady a nástroje sú predzvesťou, že sa v nej budú variť tradície. Tradičných jedál sa v jedálnom lístku tejto kolibky veru nachádza neúrekom. Vychutnať si budeš môcť poctivé halušky či pirohy, osvieži ťa remeselné pivo z Prednej Hory a tvoj chutný obed spríjemní starý ľudový folklórny šat doplnkov reštaurácie či príjemné výhľady z terasy. Výdatná poživeň, ktorú si tu vychutnáš môže byť zavŕšením tvojich telgártskych potuliek alebo dobrým štartom pred turistikou.  
 
Vzdialenosť zo stanice Telgárt Penzión: 340m

 

4. Ranč pod Ostrou skalou  

(zastávka Dobšinská ľadová jaskyňa)

Vydaj sa Horehronským expresom z Dobšinskej ľadovej jaskyne na divoký západ. Ranč pod Ostrou skalou je ako vystrihnutý z amerických kovbojok, v ktorých sa na prašnej ceste dá krájať napätie zo súboja dvoch ostrieľaných pištoľníkov. Ranč ponúka možnosti ubytovania v budove postavenej v pôvodnom americkom motelovom štýle. Reštaurácia je spojením zrubovej architektúry a čerstvých slovenských jedál v znejúcich tónoch country hudby. K divokému životu kovbojov rozhodne patrí aj jazda na koni alebo koči. Najmenší jazdci si môžu okúsiť pohľad na svet z konského chrbta jazdami v kruhu. Neskúsení, ale jazdychtiví si môžu rezervovať kurzy so skúseným inštruktorom. Neopakovateľná atmosféra dupotu konských kopýt tryskujúcich prírodou Slovenského raja si ťa určite podmaní.  

 

Vzdialenosť zo stanice Dobšinská ľadová jaskyňa: 1,6 km
Trvanie: 0:25 min.  
Náročnosť: nenáročná trasa

Partneri projektu