Tipy na výlet

Čo môžete zažiť s našim Horehronským expresom?

Máme pre vás pripravených niekoľko skvelých tipov na výlety po okolí.  

 

Výlety v okolí zastávok vlaku

 

 

 

Výlety podľa typu zážitku

 


 

Program vo vlaku

 

Horehronský expres premávajúci na trase Brezno-Dedinky v letné soboty prinesie príbeh o železnej histórii Horehronia a južnej časti Slovenského raja. V mnohých obciach celé desiatky rokov ľudia pracovali v železných hámroch, kuli kosy, valcovali plechy a ťažili železnú rudu. Dvaja hámorníci rozpovedia svoje príbehy o niekdajšom Coburgovskom železiarskom komplexe a ťažkej práci, ktorá ich živila. Okrem vlakových hercov budú vo vlaku i vlakoví klauni, ktorých úlohou bude zabaviť detského diváka.

 

 

 

Nová expozícia na malej vlakovej stanici

Brezno – mesto

 

Malá vlaková stanica Brezno mesto sa zmenila na staničnú kanceláriu, kde nechýbajú lepenkové cestovné lístky. Nájdu sa i kliešte na ich označovanie, ktoré nosil sprievodca vo vlaku, či kotúčové cestovné poriadky. Novozriadený priestor stanice so stálou expozíciou zo železničnej histórie, ktorý si pozriete cez presklené okienko z dobovo zariadenej čakárne.

Zaujímavý priestor s novými možnosťami pre mládež, obyvateľov Brezna, ale aj jeho návštevníkov bol vytvorený vďaka dotácii z medzinárodného projektu Youmobil (na podporu mobility mladých ľudí vo vidieckych oblastiach).

Kto by nechcel pobudnúť v malej historickej čakárni pár minút, kým príde do stanice Horehronský expres a odvezie vás proti vodnému toku rieky Hron do Telgártu k jeho prameňu a odtiaľ až do Slovenského raja k studeným vodám Palcmanskej Maši?

 

 

 
 
 
 

 

Horehronie card

 

Chceli by ste si užívať zážitky lacnejšie? Kúpte si našu Horehronie card a objavujte krásy regiónu so skvelými zľavami. V ponuke je viac než 50 zliav na požičovne e-bajkov, rôzne atrakcie  či ubytovacie zariadenia. Zakúpiť si ju môžete online TU.

Partneri projektu

Kúpou cestovných lístkov na zážitkové vlaky aktívne podporujete a pomáhate záchrane, ochrane a zveľaďovaniu prírodného, kultúrneho a historického dedičstva Banskobystrického kraja v súlade s nosnými produktovými líniami Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus. Ďakujeme!