Regióny

Región Horehronie

 

Za horami, za dolami, medzi lesmi a jaskyňami, ukrýva sa pod Nízkymi Tatrami kraj zvaný Horehronie. Je prevoňaný drevom, kvetenou, bylinami i zverou. Zvuky zvoncov oviec a píšťaľ posmeľujú do kroku aj samotný Hron. Ten sa tu s radosťou zakaždým nadýchne po prvýkrát čistého vzduchu z tisícky stromov. Hron tu prebieha v pôsobivých slučkách tak, ako to od neho kopírujú lyžiari na svahu. A keď sa po hodinách pohybu na horách zažiada oddychu, koliby, chaty i veľké hotely ponúknu na to ten správny priestor.

 

www.horehronie.sk

 

Región Gemer

 

Za horami, za dolami leží Gemer rozprávkový. Železná cesta tu, zdá sa, zhrdzavela huty i bane a človek ju už dávno opustil. Stále je tu však čo hľadať. Aj keď už nie v baniach, ale stále pod zemou, a to v tajomných jaskynných chodbách. Ak zatúžiš po tichu ukrytom za starými múrmi gotických kostolíkov či miestnych hradov, alebo na šírych planinách v sprievode huculských koní, tak objavíš aj krásu Slovenského krasu a jedinečný Slovenský raj.

 

www.facebook.com/RegionGemer/

 

Destinácia Slovenský raj

 

Spoznajte krásy Slovenského raja - jednej z najkrajších oblastí Slovenska a regiónu Spiš. Tento jedinečný kúsok prírody získal pomenovanie vďaka svojim vzácnym prírodným hodnotám a krásam. Tvoria ho zachované krasové planiny, hlboko zarezané riečne kaňony, rokliny a tiesňavy s čarovnými vodopádmi, rozsiahly podzemný svet jaskýň a priepastí i bohato zastúpená fauna a flóra. Vitajte v Slovenskom raji, raji milovníkov prírody, turistiky a športu.

 

www.slovenskyraj.eu